strona główna   ciekawostki staż-praktyki w Orthofit
 
 
  Ortho-Fit
OBSŁUGUJEMY PACIENTÓW
UBEZPIECZONYCH W FIRMACH

ZAPRASZAMY
Poniedziałek - Piątek
8.30 - 21.00
Sobota
9.00 - 13.00 (tylko gdy są zapisani Pacjenci)

JAK DO NAS TRAFIĆ
mapka >>
Ortho-Fit
ul. Andersa 25
00-159 Warszawa
tel. 22 628 33 89
tel. 22 404 03 03
tel. 602 264 234

  O NAS OFERTA ZESPÓŁ ORTHO NEWS GALERIA DLA PACJENTA OFERTA EDUKACYJNA>>
 
 
 

DLA PACJENTA

KRĘGOSŁUP SZYJNY Czy wiesz że,

Kręgosłup szyjny składa się z 7 kręgów które podtrzymują nasze centrum dowodzenia czyli ośrodkowy układ nerwowy. W warunkach fizjologicznych tworzą one lordozę czyli wygięcie kręgosłupa ku przodowi. Kręgi tego odcinka w zakresie od 3 do 7 wyglądają podobnie i zachodzą pomiędzy nimi głównie ruchy skłonów bocznych, oraz zgięcia i wyprostu. W stawie szczytowo – potylicznym i pomiędzy kręgami C1-C2 zwanymi odpowiednio dźwigacz i obrotnik do chodzi w głównej mierze do ruchów rotacyjnych. Należy pamiętać iż zaburzenie na każdym z poziomów będzie pośrednio wpływał na wszystkie pozostał ruchy. 

Z korzeni nerwowych wychodzących z segmentów odcinka szyjnego tworzy się splot szyjny, który odpowiada za unerwienie czuciowe i ruchowe całej kończyny górnej, mięśni karku oraz przepony. Biegnie on w okolicach I żebra pod obojczykiem oraz mięśniami pochyłymi gdzie może dochodzić do ucisku pęczka naczyniowo-nerwowego.

Ciężko rozpatrywać ważność poszczególnych części ciała, ale szyjny kręgosłup odgrywa wielką rolę, a mianowicie chroni rdzeń kręgowy, umożliwia przy prawidłowym funkcjonowaniu dobry zasięg widzenia i orientacji, napięcie mięśni w jego obrębie rzutuje na pozostałe mięśnie tułowia, zaś w rozwoju dziecka od niego rozpoczyna się kształtowanie napięcia mięśniowego i we wczesnych latach postawa ciała. Z drugiej strony na napięcie mięśni szyi i karku wpływa ruch gałek ocznych.

Właśnie te wzajemne zależności powodują, iż niezmiernie ważne staje się różnicowanie problemów odcinka szyjnego kręgosłupa z dolegliwościami barku, całej kończyny górnej, cieśnią nadgarstka, czy zabiegami dentystycznymi i chirurgii stomatologicznej

Niezwykle częstym i naglącym problemem w dzisiejszym społeczeństwie jest problem bólów głowy często wiązane ze stresem, nadciśnieniem czy „złym snem”, w praktyce zazwyczaj są one spowodowane zaburzonym napięciem mięśni podpotylicznych i mięśni karku szczególnie u osób pracujących w pozycji siędzącej. Często pierwszym i najwygodniejszym leczeniem w tym wypadku jest doraźne stosowanie leków p/bólowych. Są to skuteczne środki lecz działające objawowo nie przynoszące skutków w dalszym planie a jedynie zasłaniające problem. Warto w tym wypadku skorzystać z porady fizjoterapeuty, gdzie za pomocą prostych testów funkcjonalnych można określić podłoże problemu i rozpocząć leczenie polegające na rozluźnieniu napiętych struktur, dostosowaniu stanowiska pracy czy reedukacji postawy ciała i ustawienia głowy.

Rehabilitacja odnosi wiele zwycięstw w problemach tego typu gdzie często inni specjaliści nie widzą przyczyn problemu, a pacjent zaczyna się czuć zagubiony. Bez względu na przyczynę czy był to wypadek komunikacyjny, praca siedząca, bóle głowy, drętwienia czy zawroty głowy bardzo cennym okazuje się być skorzystanie z tego typu usług.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz. 

Postaramy się rozwiać wątpliwości oraz zaplanować leczenie .  

  
 

MENU STRONY
START
O NAS
OFERTA
ZESPÓŁ
ORTHO NEWS
KONTAKT
GALERIA

ZAPRASZAMY
ORTOPEDIA
CHIRURGIA OGÓLNA
CHIRURGIA NACZYNIOWA
INTERNISTA
REUMATOLOG
DIETETYK
NEUROCHIRURG

REHABILITACJA
FIZJOTERAPIA
MASAŻ CZĘŚCIOWY
MASAŻ CAŁKOWITY
TERAPIA MANUALNA
MULTIGAN
KONSULTACJE
WIZYTY DOMOWE

OGÓLNE
AKTYWNY SENIOR
TRENING STACIONARNY
CIEKAWOSTKI
STAŻ
DLA PACJENTA
GODNI POLECENIA

EDUKACJA
OFERTA DLA FIRM
SPRAWNY WYDAJNY
PRACOWNIK 
Przygotowane na materiałach ORTHOFIT 2014 copyright. ORTHOFIT